Sıkça Sorulan Sorular

Rise&Shine Online Dersleri nedir?


Günlük, haftalık veya aylık üyelik alarak, evinizin konforunda, seçtiğiniz eğitmenle, spor, pilates ve yoga online grup dersine katılabileceğiniz bir platform. Alanında uzman eğitmenler tarafından gerçekleştirilen ders programlarının takvimini spor, yoga, pilates sayfalarında görebilirsiniz.
Paketimi satın aldım. Bir online derse nasıl rezervasyon yapabilirim?


Almış olduğunuz pakete göre, katılmak istediğiniz online dersleri belirleyerek, +905425533333 numaralı whatsapp hattımızdan bize gönderebilirsiniz. Böylelikle rezervasyon kaydınız alınacak ve tarafınıza mail ile bilgilendirme yapılacaktır.
Rezervasyon sonrası işlemler nelerdir? Derse nasıl katılırım?


Rezarvasyonunuz alındıktan sonra tarafınıza e posta adresiniz üzerinden bilgilendirme maili iletilecek. Ders saatinden beş dakika önce mailde yer alan linke tıklayarak online derse katılabilirsiniz.

Derse akıllı telefonunuz ya da tabletiniz üzerinden katılacaksanız ders öncesinde Zoom uygulamasını indirmeniz gerekmektedir. Bilgisayarınız üzerinden derse katılacaksanız e posta adresinize ilettiğimiz linke tıklamanız ve Zoom uygulamasının bilgisayarınıza kurulum yapmasına izin vermeniz gerekmektedir.

Sonrasında ders eğitmeni sizi derse kabul edecektir. Derse katıldıktan sonra "Start Video" seçeneğine tıklayarak kameranızı aktif hale getirebilirsiniz.
Rezervasyon iptali ücretli midir?


Rezervasyonunuzu online dersin başlamasına 6 saat kalaya kadar ücretsiz iptal edebilirsiniz.
Rezervasyon yaptırdığım derse katılamadım. İade ya da değişiklik mümkün mü?


Gününde ve saatinde kullanılmayan ders ücretleri geçersiz olup, hizmet bedeli iadesi ve/veya değişikliği yapılması mümkün değildir. Üyenin spor-pilates-yoga yapmasına engel bir rahatsızlığı oluşması durumunda, belgelemesi halinde aldığı dersleri dondurabilir ya da başkasına devredebilir, para iadesi yapılmaz.
Bir derse rezervasyon yaptırdım fakat başka bir derse geçiş yapmak istiyorum. Nasıl yapabilirim?


Rezervasyonunuzu iptal ederek farklı bir derse rezervasyon yapabilirsiniz. Unutmayın rezervasyon iptal işlemi 6 saat önceden yapılmalıdır.
Katıldığım dersi sonradan tekrar izleyebiliyor muyum?


Katıldığınız dersleri sonradan izleyemiyorsunuz. Online derslerimiz kayıt altına alınmamaktadır.
Ders için ne gibi hazırlıklar yapmam gerekir?


Öncelikle gerçekleştirilecek online ders için kendinize bir alan belirleyin. Varsa matınızı uygun bir alana yerleştirin. E posta adresinize iletilen link üzerinden katılacağınız online ders için dizüstü bilgisayarınızı, tablet ya da telefonunuzu mikrofon ve hoparlör özelliği açık olacak şekilde görüş açınıza yerleştirin. İleri seviye spor derslerinde hazırlamanız gereken ekipmanları spor sayfasında görebilirsiniz. Yapmanız gereken sadece bunlar.
Ders sırasında eğitmen ve diğer katılımcılar birbirini görebilecek mi?


Evet, online ders sırasında hem eğitmen hem de tüm katılımcılar birbirini görebiliyor. Böylelikle eğitmen ve diğer katılımcılarla birebir iletişimde olabiliyorsunuz.
Ders öncesinde, sırasında ya da sonrasında eğitmene soru sorabiliyor muyuz?


Uygun olan her an eğitmene soru sorabilirsiniz. Genellikle ders öncesinde ve sonrasında yapılacak kısa sohbetler sırasında eğitmenlerimiz sorularınızı yanıtlayacaktır. Ders sırasında ve sonrasında eğitmenlerde sizinle iletişime geçerek yönlendirmelerde bulunacaktır.
Rezervasyon yaptım ama e posta adresime link gelmedi. Ne yapabilirim?


+905425533333 numaralı whatsapp hatıından bize ulaşabilirsiniz.
Ders için ilettiğiniz link çalışmıyor. Ne yapabilirim?


+905425533333 numaralı whatsapp hatıından bize ulaşabilirsiniz.
Derslere katılmak için teknik bir bilgiye veya eğitime ihtiyacım var mı?


Online derslere katılmak için daha önceden eğitim almış olmanıza veya teknik bir önbilgiye ihtiyacınız yoktur. Eğitmenlerimiz ders akışlarında temel bilgileri sizinle paylaşıyor ve sizi yönlendiriyor olacak, kısa zamanda ders akışlarına uyum sağlayabildiğinizi siz de gözlemliyor olacaksınız. Tek ihtiyacınız olan iyi çeken bir internet ve bilgisayar ile matınız.
Online derse katılmam durumunda görüntülerim kayıt altına alınacak mı?


Hayır kayıt alınmayacak. Online ders sırasında kameranızı açmanız durumunda sadece eğitmeninizin sizi gözlemleyip önerilerde bulunması için kameranız eğitmen tarafından takip ediliyor olacak. Ders bitimi ile birlikte hiçbir görüntünüz kayıt altına alınmadan sistemden çıkış yapabilirsiniz.
Yoga, pilates herkese uygun mu? Hamileler katılabilir mi?


Egzersizlerine başlamadan önce doktorunuza danışarak ne tip egzersizin sizin için uygun olduğu onayını almanızı öneriyoruz. Hamileler için online spor, yoga, pilates tavsiye etmiyoruz.