HAKKIMIZDA

Biz ne yapıyoruz?

Rise & Shine'da kadınların merkezde durduğu yaşam döngüsüne ilham veriyor, üretiyor, yaratıyor, paylaşıyor, konuşuyor, öğreniyor, yazıyor, seçiyor, hissediyor, tamamlıyoruz.

 

Rise & Shine’daki yolculuğunuz gerçekte kim olduğunuzu keşfetmekle başlayacak, hepimizin sahip olduğu en büyük soru, ben kimim?

 

Uyan, Ayağa kalk ve Parla...

 • Endişe ve kaygıdan özgürleşip enerjini kontrol etmeyi, 

 • Tekrarladığın hataların farkına varmayı,

 • Zihnindeki sesin neden hep olumsuz konuştuğunu bulmayı/kurtulmayı,

 • Sürekli şikayet etmenin,

 • Başkalarını yargılamanın,

 • Kendini suçlamanın sebebini,

 • Herkesi mutlu etme isteği altında yatan değersizlik/sevgisizlik duygusuyla yüzleşmeyi,

 • Tüm bu negatif düşünceleri nasıl kökünden değiştirebileceğini, 

 

Dönüşüme nasıl nereden başlayacağını öğrenmek isteyenler için Rise&Shine Bütünsel Yaşam Rehberliği Merkezi.

Hedefimiz;

Neden dönüşmeniz gerektiği yönünde farkındalığı yaratmanın ötesinde nasıl yapacağınızı uygulatarak öğretmektir ve atölyelerimiz tamamen dönüşümü gerçekleştirerek, zihinden özgürleşmek için günlük hayatınıza adapte edilebilen çalışmalar şeklinde tasarlanmıştır.

“Dönüşmen gerektiğini fark etmek yetmez, bilinçli olarak seçmek ve harekete geçmek gerekir.

 

Dönüşüm ve Zihin atölyesi sizi bu yolculuğa çıkartıp, farkına varmanızı ve harekete geçmenizi sağlar.

Bunun için neye ihtiyacınız varsa cebinize koyar.

Dönüşüm yani zihinden özgürleşmek için sadece yoga ya da meditasyon yeterli değildir; Atölyelerimizde, 15 saatlik eğitim sonucu, özgürleşmiş zihin ve bilinçli düşüncenin seçilebilmesi ile kendimizi karmaşa halinde bulduğumuz zamanlarda, kızmışken, korkularımıza yenik düşmüş halde kaybettiğimizi düşünürken, her zamanki duruşumuzu sergileyeceğimiz an, aslında farklı davranma seçeneğimiz olduğunun farkına vardığımızda ve bunu yapabildiğimizde gerçekleşiyor.

Rise&Shine Atölyeleri çalışma sistemi;

 • Zoom Online

 • Kağıt-kalem

 • Müzik-dans

 • Çalışma dökümanları

 • Ev ödevleri

 • Filmler-kitap ödevleri

 • Whatsapp Dönüşüm Yolcuları grubu

 • Atölye telefon destek hattı

 • Adınıza sertifika

Bütünsel Yaşam Rehberi ne demek?


Doğru hayatı güzel yaşamanız için bütünsel olarak (zihin-beden-ruh) size rehberlik edilmesi demektir! 

 

İnsan fiziki bedenden ibaret değildir. 

Yaşamda 5 duyu organı ile kurduğumuz iletişim ve kayıt altına aldığımız bilgiler, yaşadığımızı zannettiğimiz gerçekliğin tümünü yansıtmaz. Zihin içindeki olumsuz düşüncelerin gerçek olduğunu sandığı sürece oluş haliniz, şu an ki hissiyatınız ( enerji bedeniniz ) içinde bulunduğunuz enerji frekansı titreşiminizi belirler. Yaşamda benzer titreşimler birbirine çekilir. Eğer bugün hayatınızda kendiniz ve etrafınızla ilgili şikayet ettiğiniz, memnun olmadığınız, ıstırap çektiğiniz, hayal kırıklığı yaşadığınız durumlar varsa sürekli beklenti içinde, sevgi ve ilgi arayışında iseniz rehberlik alarak dönüşüm yolculuğuna çıkabilirsiniz. 

Yapılması gerekenler için sizi eğiten ve hayatınıza adapte ettiren, yanınızda yürüyen kişi Bütünsel Yaşam Rehberinizdir. 

Rehberlik almak her insanın en doğal hakkıdır. 

Rehberlik hayatınızda hedef belirlemenize yardım eder, kullanacağınız araçları verir, yoldan çıkmanız halinde yeniden yola girmenize yardımcı olur. Artık nereye gittiğini bilmediğiniz aracın sürücü koltuğuna geçip, hedefi belirleyip, çakıl taşlı yolda sarsılmaktan vazgeçip, direksiyonu asfalt otobana çevirme vakti sizce de gelmedi mi? 

Rise&Shine Atölyelerinde;​

Yaşamı bütünsel olarak ele alıp dönüşmek sonucunda;


Özgür bir ZİHİN
Sağlıklı ve estetik bir BEDEN
Dingin ve huzurlu bir RUH


Yaşadığım her şeye rağmen ;
I feel good if I look good   İYİ GÖRÜNÜRSEM İYİ HİSSEDERİM
I look good if I feel good   İYİ HİSSEDERSEM İYİ GÖRÜNÜRÜM​

 

KurucumuzÖzlem Kaymaz

 

Çocukluk döneminde Galatasaray Spor Kulübü’nde Milli Yüzücü olarak sayısız Türkiye rekoru ve şampiyonluklarına imza attı. Madalya kürsüsüne çıktığında güzelliğiyle de dikkatleri çekmeye başladı. Henüz 15 yaşındayken Marie Claire dergisinin kapağına çıkan ilk Türk kızı oldu.

 

1989-1991 yıllarında İstanbul Yelken Kulübü'nde Milli Windsurf'çü olarak spor hayatındaki başarılarına devam etti. 1990 yılında gerçekleşen Dünya Windsurf Şampiyonası'na giden ilk Türk kadın sporcu unvanına sahip oldu. 

 

Profesyonel spor hayatını sonlandırdıktan sonra yakın çevresinin desteğiyle 'Miss Turkey' Türkiye Güzellik Kraliçesi Yarışması'na katılarak 1992 Türkiye 1. Güzeli seçildi ve ardından Türkiye'yi Miss World Dünya Güzellik Yarışması'nda temsil etti.

 

18 yaşındayken Türkiye Güzeli olarak taç giyen Özlem Kaymaz, o dönem ‘İtalyan Liseli’, ‘Sörfçü Türkiye Güzeli’ olarak hafızalara kazındı. 90'lı yıllarda Top Model olan Özlem Kaymaz, yurt dışında düzenlenen uluslararası defilelerde ve ülke içinde podyumlarda yer aldı.

 

1997 yılında dünya evine girdi ve eşinin memleketi Hollanda’da yaşamaya başladı. 

1998'de bir kız çocuğu dünyaya getirdi ( Tara de Vries ).

2002 ve 2009 yılında ise 2 erkek evladını kucağına aldı. 16 yıl evli kalan Özlem Kaymaz bu yıllarda Hollanda, Güney Fransa ve New York'ta yaşadı.  2012 yılında 3 çocuğu ile İstanbul'a döndü.

Ortanca oğlunun Nager Sendromu ile doğması üzerine yaşadığı radikal süreç sonrasında içsel yolculuğunda keşfettiklerini ve yaşadığı mücadele dolu yaşam öyküsünü paylaştıkça aldığı olumlu tepkiler ile bu konuda derinleşmeye karar verdi. Aldığı bir çok eğitim ve diplomalar ile birikim ve deneyimlerinden derlediği eğitim programı eşliğinde çalışmalarına “Bütünsel Yaşam Rehberi “ olarak devam etmektedir.​ Çocuk sağlığı konusunda sayısız dernek, vakıf ve aileye destek ve bilgi vermektedir. Türk Hollanda vatandaşıdır. 2019 sonu itibarı ile yeniden Hollanda’da yaşamaktadır.​

ALDIĞI EĞİTİMLER

 • Primal Terapi (childhood deconditioning) (Arthur Janow / Osho ),

 • ICF Yaşam Koçluğu,

 • İlişki Koçluğu,

 • Nefes koçluğu,

 • Nlp terapi,

 • GOE Modern Enerji Tapping Terapistliği (Silvia Hartmann)

 • GOE Emotional Freedom Technique Terapistliği ( Silvia Hartmann )

diplomaları vardır ve özel seanslar yapmaktadır.

Yıllardır sorunlar ile mücadele sürecinde ve kendi deneyimlerinde öz şefkate ulaşmak adına uyguladığı bir çok tekniği, danışanlarına aktarmaktadır. Deneyimlerinden ve aldığı eğitimlerden derlediği çalışma programlarını “Bütünsel Yaşam Rehberliği” altında toplamış ve bunu herkesin ihtiyacına göre farklı konu başlıkları altında sunmaktadır. Danışanları ile gruplar ve bireysel seanslar şeklinde çalışmalarına devam etmektedir. Özellikle kadınlar ile yaptığı dişil enerji çalışmaları ile dönüşüm ve transformasyon sonrası farkındalık ve bilinç seviyesi yükselen danışanların öz güvenli , tatminkar ve kendine değer veren yaşamlarına vesile olmaktadır.. 

Aynı zamanda Tedx konuşmacısı, inspirational/motivational speaker olarak ülkemizde ve yurt dışında çalışmaktadır. 

2018 yılında İstanbul'da TEDx konuşması 'Koşulsuz Sevgi' yapmıştır.

 

4 lisan konuşmaktadır.